Příprava modelu

Základním předpokladem 3D tisku je počítačový 3D model. Ani ta nejlepší 3D tiskárna nestačí – bez vhodných dat jednoduše tisknout nejde.

3D daty pro 3D tisk se v praxi rozumí uzavřený objemový 3D model daného předmětu, ve formátu STL. (Zkratka vychází z nejstarší technologie 3D tisku označované jako stereolitografie, formát vyvinula společnost 3D Systems.) STL soubor představuje polygonovou optimalizovanou síť, povrchovou geometrii modelu. Kvalita STL dat přímo ovlivňuje kvalitu tisku. Platí tedy také, že bez kvalitních dat není možné kvalitně tisknout.

3D model ve formátu STL vzniká exportem dat z CAD softwaru nebo nějakého jiného modelovacího nástroje. Pro neprofesionály jsou k dispozici i nejrůznější modelovací aplikace a tvořiče. 3D model ve formátu STL je také výstupem 3D skeneru při 3D skenování.

S TRIDEREM máte volnou ruku a prostor pro realizaci vlastních představ.

Jak získat data 3D modelu?

  • pomocí některého CAD programu či jiného modelovacího softwaru, aplikace nebo tvořiče vymodelovat vlastní 3D model
  • vybrat si z databáze již vytvořených modelů z eshopu TRIDER, příp. využít některých z modelů, které jsou volně ke stažení na internetu

Jak využít 3D model pro 3D tisk?

Pokud máte vlastní 3D model v STL formátu, není nic jednoduššího než ho nahrát do aplikace TRIDERU 3D LAB. Po zvolení materiálu aplikace automaticky vypočte objem modelu. Na základě zadaných parametrů (materiál, finální úprava) pak okamžitě vytvoří kalkulaci ceny 3D tisku pro daný model.

Samotnému tisku předchází kontrola STL dat i zvoleného materiálu z naší strany. Vždy se snažíme o to, aby vytištěný předmět co nejvíce odpovídal Vašim představám.

Zajišťujeme kompletní servis.

Pokud budete potřebovat odbornou pomoc, jsme vám k dispozici!

Kde nás najdete?Brno, Olomouc

Zavolajte nám608 605 116

Napište nám info@trider.cz

Staňte se fanouškyfacebook.com/tridercz